نوای عرش

صوت و کلیپ حاج آقا منصور ارضی

نوای عرش

مراسم بعدی

دهه اول محرم 1394 حاج آقا منصور ارضی

**************

1) مسجد ارک تهران

از چهارشنبه 22 مهر94 بمدت 10 شب

همزمان با اقامه نماز مغرب و عشاء

میدان پانزده خرداد

2)حسینیه صنف لباسفروشها

از سه شنبه21 مهر 94 بمدت 15 روز صبح

همزمان با اقامه نماز صبح

خیابان سعدی جنوبی

3)حرم عبدالعظیم حسنی (ره)

بعد از دهه اول محرم ، نیمه شبهای جمعه

دو ساعت مانده به اذان صبح

لوگوی سایت

نوای عرش

به این جا از دعای جامعه کبیره رسیدیم که  ساسة العباد و ارکان البلاد ، به راستی این خانواده و این بزرگواران سیاست مداران بندگان خدا هستند .آنهایی که  سیاست اهل بیت علیهم السلام را قبول ندارند،به این چیزها اعتقاد ندارند گر چه دم از اهل بیت علیهم السلام بزنند ، جالب این جاست که برای بندگان خدا اینها سیاست مدارانند و در جمله بعد که شاید مکمل آن باشد" ارکان البلاد " یعنی رکن و استوانه هر سرزمینی ، حال این سرزمین دل انسان باشدیا بلاد روی زمین باشد و آن وقت غاصب هم معلوم می‌شود ،  شیطان غاصب است و تمام عالم برای این خانواده اند و اینان رکن هر بلاد هستند،بلاد را بزرگان و علما چطور شرح می‌دهند ؟در تفاسیر جامعه کبیره زیاد است .
 ما از این جمله چه استفاده ای میکنیم وچه بخواهیم ؟کسانی که مسئولیتی دارند رکن نیستند و همیشه فرع اند ودنبال این هستند که چه کسی از آنها برتر است به او حسادت کنند، چه کسی از آنها سرتر است به او ضربه بزنند.اصلاً انگار آرامش در وجود کسی نیست  این خیلی بد است ، در نظام کاری ،برنامه نداشتن خیلی بد است .
ببینید "ساسه العباد" است آیا  برای بندگان خدا سیاست ندارند؟  
به زبان ساده  من و شما از این امام چه بخواهیم ؟ بگوییم خدایا ما عقل معاش نداریم ،نه برای معادمان ونه برای معاشمان پس هم برای معاش باید دعا کنیم هم برای معاد ، لذا وقتی می‌خواهید بروید پیش امام رضا علیه السلام این دعارابخواهید.
 خلاصه این تزلزلی راکه در تصمیم گیری ما وجود دارد باید بفمیم ودرمان کنیم .می‌گوییم امام حسین علیه السلام سخت‌ترین مصیبتها را کشید که من وتو بفهمیم که باید مصیبت بکشیم، حالا  از دست دادن دوست ورفیق است یا زن وفرزند یا ....باید مصیبت بکشید تا آب دیده شوید تا بوی ابی عبدالله علیه السلام را بگیرید،ما این طور نیستیم و نمی‌خواهیم بوی آنها را بگیریم  وطریق آنها را طی کنیم، می‌خواهیم همین طور بی زحمت باشیم تابه ما عنایت شود.
موسی ابن جعفر علیه السلام با سختی‌های متفاوت روبه رو شدند بطوری که هر یک از مصائب که به دیگر اهل بیت علیهم السلام رسیده به ایشان هم رسیده ویکی است ، ولی پایدار است ! وقتی پای یک دیندار هم به میان می‌آید ،  حضرت از خدا می‌خواهد بلا به خودش برسد ولی به آن مومن نرسد لذا فرمود: ما را مخیر کردند که شیعیان ما بلا ببینند یا ما اهل بیت علیهم السلام ؟  و ما اهل بیت علیهم السلام قبول کردیم که مصائب را  تحمل کنیم تا به شیعیان ودوستان ما نرسد حالا هارون الرشیدهایی بیایند و آزار و اذیت داشته باشند ، دین باید بماند ! 
بچه‌ها باید غرق بشویم ولذت ببریم ، من همیشه به خودم می‌گویم از نماز لذت می‌بری ؟شما از دعا خواندن لذت می‌برید ؟ اصلاً برای خودتان چهل شب دعای جامعه کبیره نذر کنید، برای خودت نه برای حاجتت.آیا از آمدن به مجلس امام حسین علیه السلام لذت ببریم ؟ 
 روز شهادت حضرت زینب(س) هم گفتم بعضی‌ها معتکف می‌شوند ،هر بار  که می‌آیند در هیئت این یک ساعت را اعتکاف می‌کنند از همان ابتدا شروع می‌کنند به استغفار و ذکر گفتن و حواسشان به چیزی غیر از هیئت نیست و فقط به خدا و اهل بیت علیهم السلام فکر میکنند و دعا را خوب می‌خوانند و خوب درک میکنند و به دور از غیبت و حرف زدن از چیزهای دیگر هستند ،لذا بعضی‌ها اعتکافشان همیشگی است بعضی هم نه!  من دیدم طرف آمدو نشست از اول موبایل دستش بود همین طور هم مشغول موبایل بود گفتم داری چیکار میکنی گفت دارم دعا‌ها را نگاه میکنم !؟ خلاصه اصلاً دیگر شیطان با ما کاری نداردو دیگر آرامش نداریم .
 پناه ببریم در این ماه رجب به دعاها این ماه، توجه کنیم چه کسانی هستند " أَمِتْنِی مَسْرُوراً وَ مَغْفُوراً "چه کسانی هستند که می‌میرند با خوشحالی و سرور؟ چند نفر ما اینطور هستند. ماه رجب را این گونه معرفی میکنند ، الان آمار دعا‌های ماه رجب را چه کسانی دارندو چند نفر می‌خوانند ؟ اما حالا بیا آمار  دلار و یورو  و روپیه را همه ریز به ریز  وآن به آن دارید ، خوب شیطان دست مان را بند کرده!
حرف این است خودتان را  به امام رضا علیه السلام برسانید،وضعمان خراب شده ،من که وضعم  به علت گناه خراب است وتحلیل رفتم ،اصل این است ، امام جواد علیه السلام می‌فرمایند :به خدا زیارت پدرم امام رضا علیه السلام افضل بر زیارت جدم امام حسین علیه السلام چون پدرم خیلی غریب است من نفهمیدم یعنی چی!
 خدایا تو این همه نعمت به ما عطا کردی ما نمی‌بینیم ،چشم بینا هم به ما عطا بفرما تا نعمتهایت را ببینیم و قدر شناس این نعمات باشیم.

 • ۹۳/۰۲/۳۱
 • ۳۳۶ بازديد

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10